Co sprzedawać przez internet?

Co sprzedawać przez internet

Wiele osób decyduje na prowadzenie e-biznesu, ale pojawia się pytanie – co sprzedawać przez Internet? Wbrew pozorom mamy ogromnie pole do popisu. Z całą pewnością należy zacząć od analizy ryku i zapoznania się ze statystykami dotyczącymi najczęściej kupowanych online przez Polaków produktów. Czego zatem może dotyczyć sprzedaż przez Internet?

Co sprzedawać w Internecie?

W Sieci można obecnie znaleźć niemalże wszystko i nie ma nawet potrzeby wychodzenia z domu, aby kupić zarówno sprzęt elektroniczny, ubrania czy książkę, jak również produkty spożywcze czy suplementy diety. Osoby chcące założyć sklep internetowy, ale niemające konkretnego pomysłu na biznes czy też chcące zweryfikować opłacalność swojego wyboru, powinny skorzystać z Google Trends. Dzięki tej wyszukiwarce możliwe jest zweryfikowanie trafności swojego pomysłu. Narzędzie to pozwala na uzyskanie dokładnych informacji na temat tego, jakie towary są najczęściej poszukiwane przez Internautów. Można także porównać wyszukiwania i sprawdzić, które produkty cieszą się największym powodzeniem wśród wybranej grupy docelowej.

Jakie kategorie produktów są najczęściej kupowane online?

Coraz więcej Polaków decyduje się na robienie zakupów przez Internet, co jest wygodne, szybkie, łatwe i zwykle też tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Bogactwo asortymentu, możliwość przejrzenia oferty w zaciszu domowym czy też zrobienia zakupów niezależnie od pory dnia/dnia tygodnia – wszystko to przemawia na korzyść sklepów internetowych. Według statystyk Internauci najczęściej kupują online sprzęt elektroniczny, w tym RTV/AGD, komputery i oprogramowanie. Równie dużą popularnością cieszy się zakup biletów w Sieci – do kina, na koncert czy też do teatru. W ścisłej czołówce znajdują się również książki, płyty, filmy, odzież, obuwie, akcesoria i dodatki, sprzęt sportowy i biżuteria.

Osoby pragnące otworzyć własny sklep internetowy z pewnością mogą liczyć na sporą ilość klientów, sprzedając w Sieci artykuły dziecięce, w tym zabawki. Podobnie jest z wycieczkami/podróżami, kosmetykami i artykułami higienicznymi oraz z biletami komunikacji miejskiej/kolejowymi/autobusowymi/lotniczymi. Co jeszcze Polacy stosunkowo często kupują przez Internet? Duży procent konsumentów kupuje w Sieci artykuły wyposażenia domu, w tym meble i artykuły wnętrzarskie oraz artykuły spożywcze, ubezpieczenia i polisy. Nawet samochody i części samochodowe kupowane są online. Podobnie zresztą jak produkty farmaceutyczne, w tym leki i suplementy diety. Najmniejszy procent stanowią nieruchomości, materiały budowlane i wykończeniowe oraz artykuły dla kolekcjonerów. Wynika to jednak z tego, że są to towary, które konsumenci wolą zobaczyć i dotknąć osobiście przed zdecydowaniem się na ich zakup.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.