Czy sklep internetowy się opłaca?

Opłacalność sklepu internetowego

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy zarobki sklepu internetowego pozwolą im na odniesienie sukcesu w Sieci i staną się dochodowym źródłem przychodów. Każdego roku przybywa coraz więcej e-sklepów, przez co konkurencja na rynku jest coraz większa. Nie jest więc łatwo wybić się ze swoją ofertą bez zainwestowania w skuteczną promocję sklepu. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz więcej osób ma dostęp do Internetu i na co dzień korzysta z jego zasobów, przeglądając oferty sklepów i robiąc w nich zakupy online. Większość z nich preferuje nawet zakupy w Sieci bardziej niż odwiedzanie sklepów stacjonarnych. Ponadto Internet daje przedsiębiorcom znacznie większe możliwości. Dlaczego?

Czy sklep internetowy się opłaca, czyli dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż w Sieci?

Według statystyk każdego roku Polacy wydają coraz większe sumy na zakupy online. Największą popularnością cieszą się rożnego typu akcesoria, książki, sprzęt RTV/AGD, odzież, obuwie, zabawki dla dzieci, zdrowa żywność, płyty, filmy i komputery. Co więcej, Polacy coraz chętniej dokonują zakupów w Sieci za pośrednictwem urządzeń mobilnych typu smartfony i tablety. Praktycznie każdy posiada urządzenie z dostępem do Internetu, z którego korzysta kilkadziesiąt razy dziennie. Większość młodych ludzi wręcz nie rozstaje się z telefonem, w którym mają dostęp do bezprzewodowego Internetu. Nawet jeśli odwiedzają sklepy wielkopowierzchniowe, to tylko w celu obejrzenia i wypróbowania produktów, które następnie wyszukują i kupują w Sieci. Na korzyść sklepów internetowych przemawia również znacznie niższa cena, możliwość zapoznania się z ofertą niezależnie od pory dnia/nocy czy dnia tygodnia. Kupować online można nawet w święta. W wielu przypadkach przy większych zamówieniach można liczyć na darmową dostawę i można już następnego dnia cieszyć się zamówionym produktem, który zostanie przewieziony przez kuriera pod same drzwi.

Dobrą wiadomością dla przedsiębiorców jest z pewnością także fakt, że uruchomienie sklepu internetowego wraz z kosztami jego utrzymania są znacznie niższe w porównaniu ze stacjonarnym punktem sprzedaży (wysokie koszty wynajmu budynku i magazynu, utrzymania, zaopatrzenia, zatrudnienia personelu itd.). W przypadku niedużego sklepu internetowego całkowite koszty związane z jego utrzymaniem wynoszą zaledwie kilkaset złotych rocznie. Ponadto możliwe jest zakupienie gotowego e-sklepu na abonament, dzięki czemu koszty zostają zredukowane do minimum. Platforma Sky-Shop.pl umożliwia założenie e-sklepu w zaledwie kilka minut, bez martwienia się o projekt graficzny czy oprogramowanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.