Rozpoczęcie sprzedaży w internecie – poradnik

Sprzedaż przez internet

Poprawne rozplanowanie biznesu jeszcze przed jego rozpoczęciem sprawia, że mamy znacznie większe szanse na szybki rozwój oraz dobry start. Sprzedaż online to coś, co z roku na staje się coraz popularniejsze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to naprawdę świetny pomysł na biznes. Nie możemy jednak zapomnieć o bardzo ważnych krokach. Jakich?

Oferta produktowa

Zanim zaczniemy sprzedaż, musimy zastanowić się, co tak naprawdę chcemy oferować swoim klientom. Niektóre osoby chcą zająć się branżą fotograficzną, pozostali odzieżową, a jeszcze inni wolą postawić na elektronikę. W związku z tym branż, pośród których możemy wybierać, jest naprawdę cała masa. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednocześnie zająć się więcej niż jedną tematyką. Prawda jest jednak taka, że na samym starcie warto skupić się na produktach jednego rodzaju. Nowe oferty jesteśmy w stanie bez problemu dodać, kiedy nasz sklep już się nieco rozwinie. 

W momencie, gdy już wybierzemy branżę, należy zastanowić się, czy mamy odpowiednią ilość środków, aby zakupić towar. Jeśli tak należy przemyśleć, gdzie możemy go składować. Może to być mały kąt w naszym domu, oddzielny pokój, czy oddzielna przestrzeń, która zapewni nam najwięcej miejsca. 

Kanały sprzedażowe

Kiedy już opracujemy naszą ofertę, a także metodą, z której pomocą będzie przebiegała dystrybucja, należy wziąć pod lupę kanały sprzedażowe. Czym są? Jeden kanał to miejsce, w którym wystawiamy nasze ogłoszenia. Co mamy do wyboru?

  • Prywatny sklep internetowy. Swój własny sklep jesteśmy w stanie postawić z pomocą wybranej przez nas domeny zaledwie w ciągu kilku chwil. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaimplementować unikalne logo, czy edytować takie aspekty, jak krój, kolorystyka czy wielkość czcionki. Nie możemy jednak zapomnieć, że w celu wypromowania naszej witryny, konieczne jest wykorzystanie kosztownych metod promocji;
  • eBay. Mimo tego, że w Polsce serwis ten nie cieszy się zbytnią popularnością, to poza granicami naszego kraju jest on naprawdę popularny. Zasada jego działania jest bardzo podobna do Allegro, które zna każdy z nas. Dzięki wystawianiu swoich produktów na eBay’u jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do 124 milionów klientów. Co więcej, wiele wersji krajowych sprawia, że możemy dostosowywać oferty do danych rynków lokalnych;
  • Allegro. To aktualnie najpopularniejsza platforma sprzedażowa w naszym kraju. Co stoi za jej sukcesem? Przede wszystkim to, że dociera to miliomów klientów, którym oferuje wiele produktów z przeróżnych kategorii. W tym wypadku jesteśmy w stanie uruchomić sprzedaż w internecie bez działalności gospodarczej. Wadą takiego rozwiązania jest niemała konkurencja, jednak bardzo duża liczba klientów ją rekompensuje.

Sprzedaż w internecie a podatki

Nie możemy zapomnieć, że, nawet jeśli rejestracja firmy nie jest formalna, to osoby, które systematycznie sprzedają produkty w internecie, prowadzą działalność gospodarczą. W związku z tym są one zobowiązane do płacenia podatku dochodowego oraz VAT. W przypadku, gdy mówimy o transakcjach międzynarodowych, konieczne jest wzięcie pod uwagę postanowienia umów o unikaniu tak zwanego podwójnego opodatkowania, które oparte jest na Konwencji Modelowej.

Sprzedaż internetowa a kasa fiskalna

Sprzedaż internetowa bez paragonu to z pewnością coś, na co liczy wiele osób. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Którzy przedsiębiorcy nie są zmuszeni do stosowania kasy?

  • Ci, którzy sprzedają swoje produkty na rzecz instytucji, firm, czy jakichkolwiek innych placówek, które prowadzą swoją działalność gospodarczą;
  • Ci, których obrót ze sprzedaży dla osób fizycznych, jakie nie prowadzą żadnej działalności, a także ryczałtowych rolników jest mniejszy niż 20 000 złotych rocznie;
  • Ci, którzy prowadzą tylko i wyłącznie sprzedaż wysyłkową, a każda zapłata dociera na ich konto bankowe.

Jak widać, sprzedaż internetowa bez kasy fiskalnej jest przeznaczona dla naprawdę wielu osób, dlatego warto robić wszystko, aby znaleźć się w jednej z trzech wyżej wymienionych grup.

Jeśli potrzebujesz sklepu internetowego do sprzedaży bez kasy fiskalnej to sprawdź ofertę dostępną na stronie: https://sky-shop.pl/sklepy-internetowe-krakow